Image
10.10.2018 / 09:24 Okunma Sayısı: 234

YARALI DOĞAN’A SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN YARDIM ELİ

Samandağ Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan Psikolog Cumali Balıkçı, Tekebaşı Mahallesi’nde bulduğu yaralı Doğanı tedavi ettirmek için Samandağ Belediyesi Halk Masasını arayarak müracaat etti.
Samandağ Belediyesi Halk Masasına  müracaat sonrası Samandağ Belediyesi Halk Masası sorumlusu Yücel Aslan’ın yönlendirmeleri ile tedavi edilmek üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi Samandağ Hayvan Barınağına teslim etti.
Halk Masası Sorumlusu Yücel Aslan’ın yönlendirmesiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi Samandağ Hayvan Barınağına teslim edilen yaralı doğanın tedavi altına alındığı bildirildi.
Yaralı doğanı teslim alan veteriner hekim ilk kontrollerin ardından tedavi sürecine başladı. Bir süre gözlem altında tedavisi devam edecek olan doğanın daha sonra doğal ortamına bırakılacağı ifade edildi.
Kanadına isabet eden saçma ile yaralanan doğanın yapılacak tedavinin ardından yönetmelik gereceğince ilgili işlemlerin sürdürüleceği söylendi.
Samandağ Belediyesi Halk masası sorumlusu Yücel Aslan; “ Samandağ Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde çevreye, doğaya, canlılara önem veren bir anlayışla vatandaşlarımızın her türlü talep ve şikayetini değerlendiriyoruz.
Canlıları korumak en büyük sorumluluğumuzdur. Samandağ Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan Psikolog Cumali Balıkçı’nın Halk Masasını araması üzerine gerekli yönlendirmeleri yaparak yaralı doğanı teslim etmesini sağladık. Hatay Büyükşehir Belediyesi Samandağ Hayvan Barınağı yetkilileri yaralı kuşu teslim aldılar. Psikolog Cumali Balıkçı’yı bu duyarlı davranışından dolayı kutluyor kendilerine teşekkür ediyorum ” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Samandağ Hayvan Barınağı yetkilileri, yaralı Doğanın gerekli işlemlerin ardından Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay İl Müdürlüğüne, oradan da MKÜ Veterinerlik Fakültesine tedavi edilmek üzere sevk edileceğini ve yaralı kuş iyileştikten sonra doğaya bırakılacağını bildirdiler.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.171 kişidir.