" /> " />
Image
14.03.2019 / 09:40 Okunma Sayısı: 658

YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEN AYNI GÜN İKİ SEMİNER

İlçemiz eğitim kurumlarından Yükseliş Koleji’nde öğrenci ve velilere yönelik seminer düzenlendi.
Kolej Yönetimi tarafından Adana’dan getirtilen Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ali Çiçekçi ve ekibi öğrencilere "Hızlı ve Anlayarak Okuma Teknikleri" , velilere ise “Çocukların Yaşamına Altın Dokunuşlar” konulu seminerler verdi.
Seminerde açılış konuşmasını yapan Kurumun Genel Müdürü Ahmet İhsan Semiz "Geçenlerde bir sohbet sırasında misafirlerden biri, 'Neden böyle bir okulu Antakya'da değil de Samandağ'da açtınız?' diye sorunca. Kurucu Temsilcimiz Sayın Onur Miçooğulları,' Evet Antakya'da açsaydık belki çok daha fazla kazanırdık; ama bizim amacımız Samandağ halkına, Samandağ öğrencilerine hizmet etmekti. Bunun için de tüm gücümüzle çalışıyoruz, işte bu hizmetlerden birini de gerçekleştirmek için hızlı ve anlayarak okuma konusunda uzman, Kişisel Gelişim Uzmanı Sayın Mehmet Ali Çiçekçi'yi de öğrencilerimize bu konularda eğitim vermesi için getirtmiş bulunuyoruz. Samandağ halkına ve öğrencilerimize hizmetlerimiz devam edecektir.' dedi.
Zihinsel Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri ve Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ali Çiçekçi de konuşmasında "Üniversiteye giriş sınavlarında öğrencilerimiz, zamanın yeterli olmadığını söyleyerek soruları yetiştiremediklerinden yakınmaktadırlar.
Lise son sınıfta okuyan bir öğrenci dakikada 150-200 sözcük okuyabilmektedir. Bizim vereceğimiz bu eğitimle, bu sayı üçe, dörde kazanabilecektir.
Benim yetiştirdiğim öğrencilerden Adanalı Mert Özsaydı, dakikada 4125 sözcük okuyarak Türkiye ve dünya birincisi oldu. İki gün sürecek olan bu eğitimin sonunda öğrencilerimiz hem zihinsel anlayarak okuma, hem de hızlı okuma yeteneğine sahip olacaklardır.
Özellikle girecekleri sınavlarda bu, onlara yeterli zamanı kazandırmış olacak ve başarmalarına yardımcı olacaktır." dedi.
Aynı gün akşam da öğrenci velilerine yönelik "Çocukların Yaşamına Altın Dokunuşlar" konulu seminer veren Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ali Çiçekçi, anne babaların, sınava girecek çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini anlattı.
Seminer sonunda Kurucu Temsilcisi Onur Miçooğulları tarafından plaket verilen Uzman Mehmet Ali Çiçekçi, Samandağ'ına gelmekten ve Samandağlıları tanımaktan mutlu olduğunu defalarca dile getirdi.

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

103.797 kişidir.