Image
15.12.2017 / 13:38 Okunma Sayısı: 387

YUSUF TAŞ’IN 3. KİTABI ÇIKTI

Samandağlı Sosyolog, Yaşam Koçu ve yazar Yusuf Taş’ın “ Zihinsel Özgürlük- Yarın Geç Olabilir” adlı 3. kitabı çıktı.
Daha önce “ Güneşin Şarkısı” ve “Yeni Dünya sistemi üzerine düşünceler” adlı kitapları yayınlanan Taş, insan psikolojisini temel alan 3. kitabının bir yaşam kılavuzu niteliğinde olduğunu belirtti.
Taş “ Bu kitapta insan yaşamını temel alan konuları ön planda tuttum. İnsan
davranışlarını, düşüncelerini, duygularını, değerlerini ve insanın bunlara karşı göstermiş olduğu çabayı herkesin anlayacağı bir dille anlatmaya çalıştım.” dedi.
Taş, kitabının arka kapağında okurlarına, geçmişte biriktirdiklerinin ve şimdi yaşamakta olduklarının onlara nasıl bir gelecek hazırladığını, kendilerini daha iyi tanımak ve geliştirmek isteyip istemediklerini sorarak “ Şüphesiz hayatın zorlukları olabilir ve her zaman karşınıza çıkabilir.
Belki de şu anda işsiz, çaresiz ve mutsuz olabilirsiniz. Hatta psikolojik sorunlar yüzünden ilaç ta kullanıyor olabilirsiniz. Ancak sebep ne olursa olsun yaşamın zorluklarını aşabilmek için pek çok çözüm önerisi ve taktiksel çalışma bu kitapta seni bekliyor. Bence bu kitap; herkesin ihtiyacı olan daha sağlıklı, daha umutlu ve daha güvenilir bir hayat için zihinsel bir besin ve iyi bir yaşam kılavuzudur” ifadelerine yer veriyor.
Taş, 1955 Samandağ Nahırlı doğumlu. Yaklaşık 20 yıldır yazıyor. Taş, Yerel basında köşe yazılarına devam ediyor. Taş, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ön lisans ve Sosyoloji lisans bölümlerini 4 yılda 60 yaşında bitirdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

67.237 kişidir.