Image
10.04.2018 / 11:47 Okunma Sayısı: 863

“ZER” FİLMİNİN ÜCRETSİZ GÖSTERİMİ SAMANDAĞ’DA GERÇEKLEŞTİ

Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yönetmenliğini Kazım Öz’ün yaptığı “ZER” adlı uzun metrajlı sinema filminin gösterimi Samandağ Yeni Çarşı Salonunda gerçekleşti.
7 Nisan 2018 Cumartesi Günü saat 19:30’da gösterimi gerçekleşen film Samandağlı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Filme Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik tarafından yapılan açıklamada “ Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde kültürel çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün yönetmenliğini Kazım Öz’ün yaptığı “ZER” adlı uzun metrajlı sinema filminin gösterimini gerçekleştirdik . Vatandaşlarımıza yoğun ilgisinden ötürü teşekkür ediyorum. Böylesi önemli yapıtları Samandağlı vatandaşlarımız ile buluşturmaya gayret ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.
FİLMİN KONUSU
Zer, babaannesinin kendisine söylediği şarkının peşinden giden Jan’ın hikâyesidir. Zarife bugüne kadar bu şarkıda kimliğini, geçmişini ve kendisini saklamıştır. New York’tan Dersim’e bir arayış hikâyesine çıkan Jan yolun sonunda kendisine ulaşmayı amaçlar.
Zarife kanser tedavisi için New York’a getirildiğinde birbirlerini çok az tanıyan Jan ve babaannesi, daha da yakınlaşırlar ve Jan’ın hayatı değişmeye başlar.
Zarife öldükten sonra, Jan Zarife’nin kendisine söylediği şarkının izini sürmek için bir yolculuğa çıkar.
Kendisini bir katliamın kalıntıları arasında; Dersim’e doğru bir arayışın içinde bulur. Jan, Zarife’nin en derin sırrına değmiştir.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

67.239 kişidir.