Image
16.12.2017 / 10:16 Okunma Sayısı: 408

ZÜBEYDE HANIM ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

İlçemiz Cemal Gürsel Mahallesinde bulunan Zübeyde Hanım Ortaokulu’nun yeni inşaatının temeli dün düzenlenen törenle atıldı.
18 derslikli ve üç katlı olacak olan Zübeyde Hanım Ortaokulu’nun 2018-2019 Eğitim öğretim yılına hazır olacağı belirtildi.
Devlet tarafından yapılacak olan okulun yapımını Süralp mühendislik İnşaat mühendisleri Süleyman ve Yusuf Sürmeli, Jeoloji mühendisi Erkan Alpaslan üstlendi. Temel atma törenine, ilçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İlçe Milli Eğitim müdürü Hilmi Kapo, AK Parti İlçe başkanı Selahattin Yeter, Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Mahir Cabbuoğlu, Okul müdürü Emin Sat, okul müdür yardımcıları Gazi Çapar, Okul AİLE Birliği başkanı Zülfeten Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Dr. Cahit Çelik törende yaptığı konuşmada, insanlığın geleceğinin eğitim üzerine inşa edildiğini söyledi. Samandağ tarihinde ilk defa bu kadar çok Okul yapıldığını altını çizen Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, “ Samandağ İlçemizde bu dönem 20’ye yakın okul yapıldı. Geçen hafta Değirmenbaşı Okulunun açılışını gerçekleştirdik. İlçemizde her mahallede temel atma törenimiz devam edecek. Daha önce okula yuvarlanan kaya parçası yüzünden Meydan ilk ve ortaokulunun boşaltılması kararı alındı. İnşallah yakında yıkıp yerine modern bir okul yapmayı hedefliyoruz. Amacımız çocuklarımız daha güzel okullarda okumasını sağlamak. Okullarımız yaptıran devletimize, bu konuda katkı yapan İşadamlarımıza ve herkese teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Milli Eğitim müdürü Hilmi Kapo törende yaptığı konuşmada, insanlığın geleceğinin eğitim üzerine inşa edildiğini söyledi. 18 derslikli Zübeyde Hanım Ortaokulu ile ilgili bilgi veren Kapo “ 3 katlı 18 derslikli Zübeyde Hanım Ortaokulunun temelini atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuz 2018- 2019 yılına hazır olacak. 500 öğrenci normal eğitime geçmiş olacak. Daha önce derslik başına 40 öğrenci düşen sınıflarımız yeni yapılacak okulumuzda sınıf başına 27 öğrenci olacak. Yeni okulumuzda fen bilgi laboratuarı ile bilgisayarlar olacak. Fatih projesi kapsamında kullanışlı bir şekilde yapılacak ola yeni okul bölgenin orta okul ihtiyacını karşılayacak. Elbette ki başarının anahtarı sadece okul yapmaktan geçmez. Toplum olarak eğitime sahip çıkmamız gerek. öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle bir ve bütün olmak zorundayız.” dedi.

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

66.481 kişidir.