28.03.2019 / 10:27 Okunma Sayısı: 1630

Av. Güney Cuma Can

Kara propagandalar siyasi iklime zarar veriyor

Seçimlere bir kaç gün kala terör suçlamaları siyasi iklimi geriyor. Kazanmak için her yolun mübah sayıldığı bu kirli söylem ve karalamalar adayları fişleyip toplumu kutuplastırıyor.
Terörle itham edilen adayların siyasi geçmişleri incelendiğinde karşımıza Aziz Nesinlik trajikomik bir tablo ortaya çıkıyor.
CHP listesindeki PKK’lı’ denilen aday: Ben siyasete AKP’de başladımBazı medya organlarında istihbarat fişlerine dayanılarak "CHP listesindeki PKK'lılar" diye yayınlanan isimlerden Kenan Güler'in daha önce AKP'den aday olduğu ortaya çıktı.
Güler, "Ben siyasete Ak Parti'de başladım, 2 ay önce istifa edip CHP'den aday oldum" dedi.AKP’den iki ay önce istifa edip CHP’den Belediye Meclis Üyesi adayı olan Kenan Güler, PKK’lı olmakla itham edildi.
Ancak Güler’in 5 yıl süreyle AKP’de siyaset yaptığı, geçen dönem AK Parti Mamak Belediye Meclis Üyeliği’ne aday olduğu belirlendi.
Güler, yaptığı açıklamada, “Ben siyasete AK Parti’de başladım ve başka hiçbir partiye üye olmadım. İki ay önce istifa edip CHP’den aday oldum” dedi.
Mamak’ın AKP’li Belediye Başkanı Mesut Akgül de, “Kenan Bey benim listemden adaydı.
Onun Bitlisli olması ille de HDP’li, PKK’lı olduğu anlamına gelmiyor.
Ben hiç o yanını görmedim” diye konuştu.
Av. Güney Cuma Can

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.155 kişidir.