ANA SAYFA
HABER ARA

TM ANKETLER
Cemre Gazetesi'nden beklentiniz nedir?
daha gl yayn yapsn.
haberleri kendi yorumlasn
heyecan yaratacak haberler yaynlasn
bu izgide devam etsin

GAZETELER

 
 
 
 
 
 
 
KAYMAKAM ELK,GADR HUM BAYRAMI'NI TM ALEV KARDELERMZ NEZDNDE CAN-I GNLDEN KUTLARIM
08.09.2017 - 12:00
lçe Kaymakam Cahit ÇELK, "adir-Hum bayram vesilesiyle kutlama mesaj yaymlad.
Kaymakam Çelik mesajnda;“Alevi Vatandalarmzn en önemli bayramlarndan biri olan ve Hz. Muhammed’in Hicretin 10.ylnda Veda Hacc dönüünde Hz.Ali’yi taltif ettii gün olduuna inanlan ” adir Hum Bayram’n “ en samimi duygularmla kutluyorum
Toplumsal ve kültürel hayatmzda önemli bir yer edinen ve mukaddes deere sahip bayramlardan biri olan Gadir Hum Bayram; Gerek limizin gerekse lçemizin sevgi, hogörü ve bar köklerinden dünyaya uzanan en güçlü dallarndan biridir. 
Etnik, bölgesel ve dinsel çatmalarn etki alann alabildiine artrd günümüzde zengin kültürüyle bütün insanlar harmanlayp, din ve mezhep ayrm yaplmakszn tüm insanlar kucaklayan ülkemizde bata Samanda olmak üzere birçok l ve lçede
 Gadir Hum Bayram cokuyla kutlanmaktadr. Bu manada Gadir Hum Bayram; fark kültür ve inanç mensubu insanlarn sevgi, sayg, hogörü, birlik ve beraberlik duygular çerçevesinde ahenk ve uyum içerisinde yaadn gösteren en önemli göstergesi haline gelmitir.
Toplumca kaynatmz bu manal günlerde, lçemizde yaygn olan bar ve kardelik duygusu daha çok ön plana çkmaktadr. Bu çerçevede birlik ve beraberliimiz ile dostluk ve paylammzn hakim olduu, insana insan olduu için deer verildii ve ayn yaratandan yaratlmann bilinciyle tüm insanln kardeçe yaad bu samimi ve huzurlu ortam tüm dünyaya örnek olmaldr. Milli varlmz ve kültürümüz açsndan önem arz eden Gadir Hum Bayram’n tüm Alevi kardelerimiz nezdinde can- gönülden kutlarken bu anlaml bayramn ülkemize ve bütün insanla bar, kardelik, hogörü sevgi ve sayg emarelere vesile olmasn diliyorum. Bu güzel tablonun her frsatta ön plana çkarlmasn temenni ederek en derin sevgi ve sayglarm sunarm.

Haber Kayna:
Bu haber toplam 89 defa okunmutur.
 
DUYURULAR
Rota Bilim AR GE Kurumu
CEMRE GAZETES ARTIK TWITTERDE
 
 
 
HAVA DURUMU
Hava Durumu
 
Ziyareti Says
Toplam 5807882 kiidir.
IP Adresiniz
54.158.21.160
 
 

Bu sitede yaynlanan tm materyalin her hakk mahfuzdur. Kaynak gsterilmeden oaltlamaz.
Copyright 2012 Cemre Gazetesi

info@cemregazetesi.net