ANA SAYFA
HABER ARA

TÜM ANKETLER
Cemre Gazetesi'nden beklentiniz nedir?
daha güçlü yayın yapsın.
haberleri kendi yorumlasın
heyecan yaratacak haberler yayınlasın
bu çizgide devam etsin

GAZETELER

 
 
 
 
 
 
 
DİLEK FENERİ UÇURULDU, İMZALAR ATILDI
12.09.2017 - 09:26

 ĞADİR HUM BAYRAMININ RESMİ TATİL OLMASI İÇİN İMZA KAMPANYASI DÜZENLENDİ

 Sosyal Medya'da Bulunan Yaklaşık 12 Arap Alevi Sayfasının Ortak Kararı İle "Ğadir Hum Bayramımızın Bölgemizde Resmi Tatil Olması ve Dini Bayram Olarak Resmiyet Kazanması Için etkinlik düzenlendi. Sosyal medya sayfaları toplamda 12  sosyal medya sayfası  tarafından düzenlenen etkinliğe Samandağ Belediyesi destek verdi.   Gadir-i Hum Bayramı’nın resmi tatil olması amacıyla farkındalık oluşturmak için binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen organizasyonla yüzlerce dilek fenerini gökyüzüne bırakıldı.Dilekleri dilendi. Samandağ sahilleri dilek fenerleriyle aydınlatıldı. Hatay dört bir yanında insan deniz sitesinde bulunan Hz.Hızır türbesi ve bulunduğu alana akın etti.  Samandağ Sahilinde Gadir Hum için Dilek Fenerleri uçurularak Gadir-i Hum Bayramının  Resmi Tatil Olması İstendi. Bu amaçla 7 eylül akşamı bu hususta tarihin en büyük imza kampanyası başlatıldı.Vatandaşlar şu ifadelere yer verdi:”Bu sene ilke defa dilek feneri uçurduk.Dileklerimiz Ğadir Hum bayramımızın  resmi tatil kabul edilmesidir.Gelecekte mutlu olmayı başarılı olmayı diledik. Bundan güzel bir dilek olmaz. İnşallah dileklerimiz kabul olur.”dedi. 

Tolga Antakya :”Ğadir hum’ un resmi tatil ilan edilmesi için sosyal medyada 12 sayfa birleşerek bu etkinliği düzenledi.Umarım yetkililer bizi duyup gereken düzenlemeleri yaparlar.  Destek veren herkese teşekkür ederiz.”dedi 

07.09.2017 Tarihinde "Ğadir Hum Resmi Tatil Olsun" Şiarıyla yapılan etkinlikte  'Samandağ Sahilini Dilek Fenerleri Ile Aydınlatıyoruz' Etkinliğimizde Hiçbir Siyasi Parti Yöneticisi,Dini Kanaat Önderi Yer Almadı , , Herhangi Bir Sivil Toplum Örgütünü Temsil Edecek Yazılara ve Sloganlar Atılmasına Müsaade Edilmedi. 

Etkinlik gününde çevreyi kirletmemek için özel bir çaba sarf edildi. Etkinlik alanında yenilen içilen herşeyi temin edilen  poşetlerde biriktirip çöp kutularına atıldı. Sahil temizliği önemsendi. 

Çöğürlü mahallesi adlı sayfadan yapılan açıklamada: Etkinliğimize gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Etkinliğe her anlamda katkı sağlamaya çalışan ve 400 feneri halkımıza ücretsiz bir şekilde dağıtmamıza vesile olan Samandağ Belediyesi'ne ve özel ilgi gösteren müdürlüklerine, basın ve yayında destek olan basın yayın kuruluşlarımıza ve Diğer alanlarda destek sunan işletmelerimize teşekkür ederiz. İmza kampanyası yayında lütfen imzalayalım” ifadelerine yer verildi.


Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 118 defa okunmuştur.
 
DUYURULAR
Rota Bilim AR GE Kurumu
CEMRE GAZETESİ ARTIK TWITTER´DE
 
 
 
HAVA DURUMU
Hava Durumu
 
Ziyaretçi Sayısı
Toplam 5810926 kişidir.
IP Adresiniz
54.225.39.142
 
 

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
Copyright © 2012 Cemre Gazetesi

info@cemregazetesi.net